skip navigation

Luke Gould Memorial Tournament

Luke Gould Memorial Tournament

March 18th- 24th
2019 

 

 

A portion of the proceeds  going to The Myocarditis Foundation


Locports vs Amherst

2019 Champions Miller vs Ullmark Division

MILLER Division ULLMARK Division
Game 1 Game 2 Game 3 Total Points Places Game 1 Game 2 Game 3 Total Points Places
WS. Golden Knights (G.K) 1 2.5 3 6.5 3rd W.S. Jets 2 .0.5 .5 3 4th
Hamburg Sabres 1.5 2.5 4 8 2nd Hamburg Oilers 0.5 4.5 1.5 6.5 3rd
Hamburg Avs 4 1 1 6 4th Amherst Flyers 4.5 4.5 4.5 13.5 1st
Lockport Monsters 3.5 4 2 9.5 1st Hamburg Pens 3 0.5 3.5 7 2nd
HASEK Division BIRON Division
Game 1 Game 2 Game 3 Total Points Places Game 1 Game 2 Game 3 Total Points Places
Olean Keller 0.5 4.5 5 10 2nd Olean Rhodes 5 4 1 10 1st
Southtowns Stars 0.5 0 0 o.5 3rd Fredonia Steelers 0 .5 0 0.5 3rd
Depew Saints 4.5 4.5 4 13 1st Amherst Golden Knights 5 1 5 11 2nd

Schedule

Home Points p/Game Away Points p/Game FINAL SCORE
Monday, March 18th, 5:20pm WS Golden Knight 1 Hamburg Avs 4 2-3
Monday, March 18th, 6:30pm Amherst Flyers 4.5 Hamburg Oilers 0.5 9-2
Monday, March 18th, 7:40pm WS Jets 2 Hamburg Penguins 3 5-5
Tuesday, March 19th, 5:20pm WS Jets 0.5 Hamburg Oilers 4.5 1-3
Tuesday, March 19th, 6:30pm Southtown Stars 0.5 Depew Saints 4.5 0-8 (7)
Tuesday, March 19th, 7:40pm Lockport Monsters 3.5 Hamburg Sabres 1.5 4-2
Wednesday, March 20th, 5:30pm WS Golden Knights 2.5 Hamburg Sabres 2.5 1-1
Thursday, March 21st, 7:10pm Amherst GK 5 Southtown Stars 0 8-3
Friday, March 22nd, 5:20pm Amherst Flyers 4.5 Hamburg Penguins 0.5 7-0
Friday, March 22nd, 6:30pm Olean Keller 0.5 Depew Saints 4.5 1-3
Friday, March 22nd, 7:40pm Olean Rhodes 5 Fredonia 0 6-1
Saturday, March 23rd, 8:00am Hamburg Avs 1 Lockport Monsters 4 4-6
Saturday, March 23rd, 9:10am WS Jets 0 Amherst Flyers 5 0-3
Saturday, March 23rd, 10:20am Olean Keller 4.5 Fredonia .5 8-1
Saturday, March 23rd, 11:30am Olean Rhodes 4 Amherst GK 1 5-3
Saturday, March 23rd, 12:40pm Hamburg Oilers 1.5 Hamburg Penguins 3.5 3-5
Saturday, March 23rd, 1:50pm WS Golden Knights 3 Lockport Monsters 3 4-4
Saturday, March 23rd, 3:00pm Olean Keller 5 Southtown Stars 0 8-0
Saturday, March 23rd, 4:10pm Olean Rhodes 1 Depew Saints 4 1-2
Saturday, March 23rd, 5:20pm Hamburg Sabres 4 Hamburg Avs 1 5-4
Saturday, March 23rd, 6:30pm Fredonia 0 Amherst GK 5 0-8
Sunday, March 24th, 3:10pm Hasek Winner Depew Biron Winner Amherst Golden Knights 4-5
Sunday, March 24th, 4:30pm Miller Winner Lockport LockMonsters Ullmark Winner Amherst Flyers 4-3